V názve EQA sa skrýva nový vstup do sveta plnoelektrických automobilov od značky Mercedes-EQ.

Elektrická estetika dizajnu modelu EQA odkazuje na progresívny luxus značky Mercedes-EQ.

Inteligentní asistenti podporujú vodiča v mnohých oblastiach: okrem iného pri predchádzaní nehodám, pri predvídavej a teda mimoriadne efektívnej prevádzkovej stratégii, ako aj pri navigácii s Elektrickou inteligenciou. K tomu sa pridávajú funkcie jedinečné pre značku Mercedes-Benz, ako Komfort ENERGIZING a MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz).

Ponuka EQA začína s modelom EQA 250 (kombinovaná spotreba elektriny: 15,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km)[1] s výkonom 140 kW a dojazdom podľa NEDC na úrovni 486 kilometrov[2]. Dvojvrstvový lítium-iónový akumulátor je konštrukčným prvkom v podlahe vozidla a kapacita jeho energie je 66,5 kWh. Aby boli splnené požiadavky v oblasti zvukového komfortu a komfortu kmitania typické pre značku, bol elektrický pohon komplexne odpojený od podvozku a karosérie. K tomu sa pridáva množstvo izolačných opatrení.

Väčší dojazd vďaka nižšiemu odporu vzduchu:
Nižší odpor vzduchu znamená vysokú efektívnosť – rozhodujúci vplyv má najmä v prípade elektrických vozidiel. EQA je prvým modelom značky Mercedes-EQ, ktorého vývoj aerodynamiky prebiehal výlučne digitálne. Záverečné merania v aerodynamickom tuneli potvrdili hodnotou cw 0,28 a tak vysokú kvalitu numerickej simulácie.

Pohodlné nabíjanie a pohodlné platby:
Prostredníctvom služby Mercedes me Charge môžu zákazníci využívať momentálne najväčšiu sieť nabíjacích staníc na svete: v súčasnosti disponuje 450 000 nabíjacími miestami s možnosťami nabíjania striedavým a jednosmerným prúdom v 31 krajinách. Služba Mercedes me Charge poskytuje zákazníkom pohodlný prístup k nabíjacím stojanom od rozličných poskytovateľov, a to aj pre cestovaní do zahraničia. Jedinou registráciou môžete využívať výhody integrovanej platobnej funkcie s jednoduchým vyúčtovaním.

Na Slovensku bude model EQA 250 dostupný už od 51 396,00 eur s DPH.