Nové SUV Kia Sorento získalo od organizácie Euro NCAP najvyššie možné hodnotenie bezpečnosti

Všetky tri varianty modelu Sorento – hybrid, plug-in hybrid aj verzia so vznetovým motorom – využívajú výhody karosérie z pokročilej vysokopevnej ocele

Elektronický stabilizačný systém, systém riadenia stability vozidla a sedem airbagov v štandardnej výbave

Plug-in hybridná verzia modelu Sorento sa v Európe začne predávať v prvom štvrťroku 2021

Organizácia Euro NCAP ocenila priestor pre cestujúcich, ktorý si počas zrážky zachoval stabilitu, ako aj schopnosť skvelo ochrániť všetky dôležité časti tela pri bočnom náraze do bariéry. Okrem toho získalo Sorento vysoké skóre za ochranu detských cestujúcich. Testovanie sedadiel a opierok hlavy preukázalo výbornú ochranu cestujúcich pred poranením krčnej chrbtice pri náraze zozadu. Asistent na predchádzanie čelným zrážkam, ktorý má Sorento v štandardnej výbave, zasa pomohol zabrániť nárazu vozidla počas testovania v kategórii bezpečnostných asistenčných systémov.

K dobrému hodnoteniu bezpečnosti vozidla prispela karoséria z pokročilej vysokopevnej ocele, ktorá tvorí základ každého modelu Sorento a vyznačuje sa o 12,5 % vyššou torznou tuhosťou, než má vozidlo, ktoré sa v segmente modelu Sorento vníma ako to najlepšie z hľadiska bezpečnosti.

Nové Sorento ponúka tiež asistenta sledovania jazdného pruhu (LFA), asistenčnú technológiu pre vodiča, ktorá funguje v rozsahu rýchlostí od 0 do 180 km/h. Systém LFA pomáha vodičovi tým, že sleduje v premávke vozidlá pred Sorentom a rozpoznáva vyznačené čiary na vozovke, aby na diaľnici udržal vozidlo v príslušnom jazdnom pruhu.

Nová Kia Sorento je dostupná v celej Európe, pričom predaj nového variantu Sorento Plug-in Hybrid sa spustí počas prvého štvrťroka 2021. Na každý model Sorento sa štandardne vzťahuje jedinečná záruka spoločnosti Kia na 7 rokov/150 000 km.

Zaujala vás nová Kia Sorento? Pre viac informácii neváhajte kontaktovať vášho predajcu Motor-Car Nitra.

kia.mcnr@motor-car.sk